Powiało chłodem…północnym chłodem!

 

Zacznijmy od początku…lot do Oslo kupiliśmy w bardzo promocyjnej cenie bo aż 34 zł od osoby ( w dwie strony)!  Żal było nie kupić! Jak zawsze najpierw bilet a potem rozglądamy się za noclegiem. Niestety ale lecąc do Norwegii trzeba liczyć się z tym, że nie jest tam najtaniej. 12009579_488236844668749_5914815223884318684_n
Bilet fakt-super cena, ale już noclegi, jedzenie i inne atrakcje, to spory wydatek. Co nie zmienia faktu, że Oslo jest miastem, które każdy powinien odwiedzić by na własne oczy zobaczyć harmonię i równowagę malowniczo położonego miasta, które otoczone jest wzgórzami i górami! <3

10625110_488236831335417_2698688325465577232_n

 

Mając tylko dwa dni na zwiedzanie, plan był bardzo napięty. Wczesną godziną pobudka, szybkie śniadanie , ciepły strój, wygodne buty, mapa w ręku do przodu. Ze względu na intensywność pobytu w Oslo, zdecydowaliśmy się na zakup Oslo Pass. Karta 24 godzinna to wydatek rzędu 270 NOK (ulgowy 120 NOK), dla osób spragnionych zwiedzania, taka karta to perełka. Każda linia transportu miejskiego jest bezpłatna, wejścia do muzeum również, w niektórych restauracjach rabaty na posiłki, mając Oslo pass można również popłynąć statkiem. :) Kupując tę kartkę, można sporo zaoszczędzić finansowo i czasowo! Przecież nikt nie lubi stać w kolejkach po bilety:)

Więcej informacji pod: http://www.visitoslo.com/en/activities-and-attractions/oslo-pass/

Co fajne w Oslo bez problemu ze wszystkimi można się dogadać w języku angielskim  Nawet kierowcy autobusów chętnie służą pomocą!

Miłośnicy muzeum, w Oslo będą się czuć, jak w raju! Norwedzy potrafią stworzyć muzeum ze wszystkiego! Miejsca, które warto odwiedzić:
Muzeum Fram: www.frammuseum.no
Muzeum Łodzi Wikingów: http://www.khm.uio.no/vikingskipshuset/
Muzeum Kon-Tiki: www.kon-tiki.no
Norweskie Muzeum Ludowe: www.norskfolkemuseum.no
Skocznia Holmenkollen i Muzeum Narciarstwa: www.holmenkollen.com
Muzeum Muncha: www.munch.museum.no 

Rajem dla smakoszy mogą okazać się kulinarne spacery po restauracjach. Sezonowymi specjałami w lepszych knajpach są: renifery, łosie, foki, wieloryby, owoce morza. W mieście znajdują się aż trzy restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelina.

Oslo to miejsce o dwóch twarzach. Z jednej strony, bardzo rozwinięte pod względem kulturalnym, jest skarbnicą tradycji, historii oraz sztuki norweskiej a z drugiej zaś można tu zasmakować odrobinę skandynawskiej przyrody i powiewu chłodu!

 

Submit a comment